Житло в США

Як зняти квартиру в США ?

Безліч студентів живуть в університетських гуртожитках. Але деякі вважають за краще з тих чи інших причин знімати квартири. Тут ми постараємось гранично коротко розповісти про винаймання житла в США. Розповідати ми будемо із власного досвіду наших переможців лотереї Green Card. Ми жодним чином не претендуємо на повноту розповіді, а просто наводимо кілька порад, які можливо допоможуть вам у майбутньому. Зрозуміло, в кожному штаті і в кожному місті є свої особливості, але, в загальних рисах, ось як це робиться. 
 1. Бюджет. Заздалегідь чітко вирішите скільки ви згодні платити за квартиру. У студентів гроші рідко коли водяться, тому переважна більшість студентів знімає квартири з сусідами (roommates). Таким чином можна кардинально знизити вартість житла і комунальних послуг. 
 2. Комунальні послуги. При складанні бюджету необхідно враховувати вартість цих самих комунальних послуг, що для іноземців, які не мають уявлення про Америку, по-началу може бути непросто. Вартість телефону, кабелю, інтернету легко з'ясувати і порівняти на вебсайтах компаній - тут ніяких особливих підводних каменів немає (проте треба пам'ятати, що в Америці всі ціни вказані без податків, які варіюються від штату до штату), а от з електрикою і газом є хитрості, які, знову-таки, залежать від штату. 
 Візьмемо, наприклад, штат з холодною зимою. Скажімо Нью Йорк. Як мінімум 4 місяці в році квартиру треба опалювати. Обігрів буває газовий або електричних (іноді паровий, але тоді це може входити у вартість знімання квартири), тому необхідно з'ясувати що в цьому місті дорожче газ або електрику. При огляді квартири треба перевірити на чому працює обігрів і з'ясувати яка біля будинку теплоізоляція (цегляні або дерев'яні стіни, подвійні або одинарні вікна). Таким чином можна скласти деяке уявлення про рахунки за газ і електрику. Найкраще запитати в сусідів, скільки їм доводиться платити, так як власник може не знати або не хотіти поділитися такою інформацією. До речі воду в правому крані вам теж може доведеться нагрівати за свій рахунок. Якщо все це ретельно не перевірити, то можна потрапити на зайву пару сотень доларів на місяць, що для студента дуже вагомо. 
 Кондиціонери, до речі, теж бувають газові або електричні. Так що оглядаючи квартиру в жаркому Техасі треба робити теж саме, з оглядкою на спеку. 
 При підписанні договору на знімання, треба уважно дивитися які послуги включені в оплату, а які ні. Іноді все буває включено, іноді частково, іноді нічого. У холодних штатах треба ще звертати увагу на убокру снігу. Якщо це робить власник будинку - чудово, якщо ні, готуйтеся озброюватися взимку вранці лопатою і прокопувати дорогу від свого гаража до вулиці. Скрізь треба уточнювати хто платить за вивезення сміття та утилізацію. 
 3. Місце. Зрозуміло, що бувають райони дорогі і дешеві. Поруч з університетськими кампусами житло зазвичай дороге саме через те, що студенти вважають за краще жити ближче до кампусу. Іноді, якщо квартира знаходиться на відстані ходьби від кампуса, вона опиняється на стільки дорогою, що покупка машини стає фінансово виправданою (правда з'являється додаткова стаття витрат на бензин, страховку, обслуговування та парковку на кампусі). В університетах вам зазвичай можуть надати карти районів міста з зразковими цінами та рекомендаціями про безпеку кожного району. 
 Іноді жити поруч з кампусом університету взагалі неможливо. Наприклад, ще років п'ятнадцять тому навколо кампусу прекрасного університету USC в Лос Анджелесі жити було просто небезпечно для життя. Там і зараз не особливо хороший район. 
 4. Платоспроможність. Заготовте офіційний лист з університету, що підтверджує, що ви студент, а ще краще, що ви там працюєте. Власник квартири напевно захоче переконатися у вашій платоспроможності (плата зазвичай стягується помісячно). Крім цього, практично завжди будуть перевіряти вашу кредитну історію (credit history), а для тільки що приїхали іноземців це проблема. Тому квартиру буває легше зняти з сусідом, у якого вже є гарна кредитна історія в США. 
 5. Пошук. З онлайнових ресурсів можу порекомендувати CraigsList. В університетах бувають свої бази даних і електронні дошки оголошень. В університеті також можуть порекомендувати найкращий спосіб пошуку в цьому конкретному місті. Має сенс переглядати оголошення в місцевих газетах. Існують агентства пошуку житла - іноді платні, а іноді безкоштовні. 
 6. Стан квартири. Якщо у вас є претензії до стану квартири, обов'язково обговоріть їх з власником до підписання договору. Або вимагайте усунути не влаштовують вас дефекти, або задокументіруйте їх (сфотографуйте і приєднайте до договору). Інакше при виїзді вас можуть змусити заплатити за те, до чого ви не маєте відношення. 
 7. Сусіди. Постарайтеся з'ясувати хто живе в сусідніх квартирах. (Я один раз жив у квартирі поруч з джазовим трубачем. Взагалі я дуже люблю джаз, але не за стіною по ночах.) Спробуйте заглянути до них у квартиру. Іноді власник може погодитися це влаштувати. 
 8. Послуги. У жарких штатах в багатоквартирних будинках часто бувають відкриті басейни для мешканців будинку. Бувають тенісні корти, спортивні зали, пральні (або просто пральні та сушильні машини), швейцари на вході. Все це може підвищити вартість оренди - продумайте на скільки вам це треба. Якщо у вас є машина, дізнайтеся чи включена паркування у вартість житла. У таких містах як Сан Франциско або Бостон паркувальне місце може коштувати сотні доларів на місяць. 
 9. Трог тут доречний. Завжди і скрізь можна торгуватися. Більш того, це робити необхідно. Можна постаратися знизити місячний платіж, можна вмовити господаря платити за воду чи електрику, а іноді не вийде. Наприклад, якщо вам пропонують за дві тисячі в місяць простору двокімнатну квартиру на Upper West Side в Манхеттені, беріть, не кажучи ні слова. А ще краще прокиньтеся від сну і продовжуйте пошуки. 
 10. Гроші наперед. При підписанні договору на знімання з вас вимагають заставу (security deposit) (зазвичай в кількості місячної плати). Ці гроші господар квартири буде тримати у себе до моменту вашого виїзду з квартири. Якщо господар вважатиме, що ви там щось зіпсували, то він використовує заставу на лагодження. Тому дуже важливо уважно оглянути і задокументувати всі неполадки в квартирі до підписання договору (див. пункт 6). Крім цього, з вас можуть зажадати сплатити вперед перший і останній місяці проживання. Плата за останній місяць стягується заздалегідь, щоб відбити у вас полювання з'їхати з квартири раніше обумовленого терміну. Застава разом з двома місяцями оплати можуть скласти досить велику суму. 
 11. Страховка. Власник квартири може зажадати від вас застрахувати квартиру. На мій погляд цю страховку корисно мати в будь-якому випадку. Коштує вона для знімної квартири близько $ 150 на рік. Наприклад, мене один раз обікрали, і якщо б у мене на той момент була страховка, вона б відшкодувала мені вартість ноутбука і фотоапарата. 
 12. Знай свого господаря. Господарі квартир і будинків бувають несумлінні. Має сенс пошукати по інтернету компромат на цю людину або компанію. Якщо власник вступив нечесно вже з декількома своїми мешканцями, є шанс про це дізнатися в гуглі. Знімайте у такої людини на свій страх і ризик. 
 13. Інтернет - твій друг. Наберіть в Гуглі how to rent an apartment і уважно вивчите з десяток перших посилань.

Шановний учасник !

Зараз у ває є можливість не лише заповнити анкету учасника еміграційної програми Green Card, а значно більше: це в першу чергу - унікальна та реальна можливість завдяки виграшу емігрувати в США, отримати статус резидента Сполучених Штатів, змінити своє життя на краще. Статус резидента надає всі права громадянина США ,а саме: право на працю, проживання, освіту, а через 5 років отримання громадянства США не втрачаючи громадянство України.

#

НОВИНИ

Шановні учасники щорічної еміграційної лотереї Green Card ! В  разі, якщо ваша анкета, в поточному році, не буде виграшною – вона автоматично буде приймати участь в Програмі і в наступні роки. В разі зміни  сімейного стану (одруження, розлучення), народження дітей - просимо особисто про це повідомити за телефонами вказаними в контактних даних.  

ДЕТАЛЬНІШЕ »

Приймаються заявки на чергову реєстрацію анкет по програмі DV-2020 !
Орієнтовний період офіційної реєстрації жовтень-листопад 2018 року !

ДЕТАЛЬНІШЕ »

Вітаємо переможців цьогорічної програми DV-2019 !

ДЕТАЛЬНІШЕ »