Зелена карта

Що таке Green Card 
 "Америка - країна іммігрантів" - ця розхожа фраза знайома всім, але що вона означає насправді? І чи має вона якесь відношення до нас, вже запізнилися підкорювати Дикий Захід? 
 Виявляється, ці слова не тільки актуальні, але і є одним з основних постулатів державної системи США. Вже більше 300 років могутність і процвітання Сполучених Штатів створюється тими, хто з тієї або іншої причини не зміг жити у себе на батьківщині і відправився через океан в пошуках кращої долі. До цих пір іммігранти першого покоління становлять значну частину населення США, а щорічний приплив іммігрантів більше, ніж у будь-яку іншу країну західного світу. 
 Імміграційне законодавство США складне, нелогічне і часто суперечливе. В основі імміграційної політики лежить принцип возз'єднання сім'ї та залучення кваліфікованих працівників з усього світу. Зазвичай, влада США однаково і без забобонів ставляться до охочих змінити громадянство будь-якої країни світу, і деякі обмеження в цій області пов'язані скоріше з кількісними квотами. Кожен випадок унікальний, і ті переваги та права, які отримує іммігрант, суто індивідуальні і залежать від обставин його справи. 
 На початку слід скласти загальну картину політики Сполучених Штатів у сфері імміграції. Люди, фізично знаходяться на території США, вважаються або громадянами (уродженцями) цієї країни, або іноземцями. Існують два типи законних іноземців: неімігранти, тимчасово ввезені на територію США й іммігранти, які проживають тут постійно. Останніх ще називають постійними резидентами або власниками грін-карти (Green Card) - виду на проживання. Вони можуть стати громадянами США, пройшовши процес натуралізації. Цим правом вони можуть скористатися через п'ять років (або через три роки в разі браку з громадянином США), якщо задовольняють досить суворим вимогам. 
 Тим, хто планує переїхати до США і залишитися там на законних підставах, необхідно отримати імміграційну візу. Кожен рік може видаватися максимум 675,000 імміграційних віз для "постійних мешканців", не більше ніж по 25,650 на кожну незалежну країну і не більше 7,320 для залежних територій. Ще від 100,000 до 150,000 чоловік потрапляють в США за статусом біженця або рятуючись від переслідування. І тільки 1% населення США становлять нелегальні іммігранти, що перейшли кордон з Канадою чи Мексикою чи приїхали по неімміграційних віз (гостьовим, діловим і т.д.) і залишилися після закінчення терміну дії візи. 
 Отримати статус постійного резидента непросто. Для цього потрібно бути або найближчим родичем громадянина США (чоловіком, дружиною або одним з батьків), або біженцем, який залишив свою країну з політичних або релігійних мотивів (у такому випадку можна просити політичного притулку прямо в аеропорту), виграти в лотерею етнічного розмаїття "Грін -карт ", Або потрапити в одну з п'яти так званих категорій переваги:Не перебувають у шлюбі діти американських громадян старше 21 років (мінімум 23,400 віз на рік)Подружжя та не перебувають у шлюбі діти постійних резидентів (власників Green Card) (мін.114, 200 віз)Перебувають у шлюбі дочки і сини громадян США, їх дружини і діти (хв.23,400 Віз)Брати і сестри громадян США, їх дружини і діти, за умови, що громадянин США старше 20 років (хв.65,000 Віз)Кваліфіковані і некваліфіковані працівники (мінімум 140,000 віз на рік)Люди, що володіють винятковими здібностями в області науки, мистецтва, освіти, бізнесу або спорту (28,6%)Фахівці з вищими вченими ступенями, та особи, що володіють видатними здібностями в області науки, мистецтва і бізнесу (28, 6%)Фахівці з вищою освітою та кваліфіковані працівники зі стажем не менше двох років, і інші працівники, попит на працю яких не задовольняється повністю населенням США (28,6%)Релігійні діячі, співробітники певних міжнародних організацій і члени їх сімей та особи, Працювали на уряд Сполучених Штатів (7,1%)Інвестори, що вкладають від 500,000 до 1 млн $ на економіку США і при цьому створюють не менше десяти робочих місць (7,1%) 
 Імміграційна віза дійсна протягом чотирьох місяців, однак, як і у випадку з неімміграційних візами, вона не гарантує доступ на територію Сполучених Штатів. Після прибуття в США в паспорт іммігранта ставиться штамп - еквівалент грін-карти, дійсний протягом півроку, а після декількох тижнів він отримує отримує пластикову грін-карту поштою. 
 Грін-карта отримала таку назву за своїм кольором - зеленому, і хоча колір змінився на рожевий, назва залишилася. Офіційно її іменують "картка особи, що постійно проживає в США" або, в минулому, "картка реєстрації іноземця". Вона дає право на постійне проживання на території США і право на працевлаштування. Власник грін-карти може жити в цьому статусі як завгодно довго і може користуватися всіма правами, крім права голосу. Також є деякі обмеження на перебування за межами Сполучених Штатів. 
 Грін-карти бувають двох видів: безумовні (постійні) і умовні (тимчасові). Умовні грін-карти видаються тим, хто вступає в шлюб з громадянином / громадянкою США, і вони дійсні 2 роки. Якщо після закінчення цього терміну подружні відносини зберігаються, грін-карта стає безумовною. 
 Володіння грін-картою пов'язано з деякими обмеженнями і певними обов'язками. Так, хоча ви маєте право запрошувати в США родичів і знайомих, самі ви не можете залишати цю країну більше, ніж на рік. Зазвичай, це призводить до позбавлення статусу постійного резидента, на підставі того, що ви обдурили уряд США, заявляючи про бажання постійно перебувати на території Сполучених Штатів. Відсутність у США від півроку до року також може викликати подібні підозри з тим же результатом. Поїздки на строк до шести місяців проблем не викликають.Деякі труднощі можуть виникнути у тих, хто отримав посвідку на проживання через сертифікацію праці або іншим способом через роботу. Хоча не передбачений мінімальний термін, який ви повинні відпрацювати на заявленому місці, і ви, взагалі-то, не є рабом свого роботодавця, все ж якщо ви звільняється через кілька місяців після отримання грін-карти, це може викликати підозри в шахрайстві. Безпечний термін у даному випадку становить від шести місяців до року. 
 Крім того, постійні жителі США повинні платити податки, починаючи з року отримання грін-карти. Незаповнення податкових декларацій може поставити під загрозу статус постійного жителя. Всі чоловіки від 18 до 26 років, як громадяни, так і власники грін-карт, повинні зареєструватися на службу в Збройних Силах США, хоча обов'язкового призову на сьогоднішній день не існує. 
 І нарешті, слід бути дуже обережним з законом. Постійні резиденти США, засуджені за будь-яке порушення закону, можуть бути позбавлені грін-карти і депортовані з країни. Звичайно, якщо ви припаркувалися в недозволеному місці, ніхто не буде відбирати у вас грін-карту. 
 Такі, коротко, перспективи тих, хто вирішив іммігрувати. Зрозуміло, що Америка - це не земля обітована, не рай, а місце, де доведеться дійсно працювати, "трудовий табір з посиленим харчуванням", місце, де доведеться діяти, змінюватися, що вимагає рішучості і мужності. Від чогось доведеться відмовитися, багато чого спочатку буде не вистачати, часом із сумом буде згадуватися звичні теплі зустрічі на батьківщині, однак, як говориться у курдському прислів'ї: "Твої слова мені по серцю, але про чоловіка судять по пострілу" ... Успіхів!

Шановний учасник !

Зараз у ває є можливість не лише заповнити анкету учасника еміграційної програми Green Card, а значно більше: це в першу чергу - унікальна та реальна можливість завдяки виграшу емігрувати в США, отримати статус резидента Сполучених Штатів, змінити своє життя на краще. Статус резидента надає всі права громадянина США ,а саме: право на працю, проживання, освіту, а через 5 років отримання громадянства США не втрачаючи громадянство України.

#

НОВИНИ

Шановні учасники щорічної еміграційної лотереї Green Card ! В  разі, якщо ваша анкета, в поточному році, не буде виграшною – вона автоматично буде приймати участь в Програмі і в наступні роки. В разі зміни  сімейного стану (одруження, розлучення), народження дітей - просимо особисто про це повідомити за телефонами вказаними в контактних даних.  

ДЕТАЛЬНІШЕ »

Приймаються заявки на чергову реєстрацію анкет по програмі DV-2020 !
Орієнтовний період офіційної реєстрації жовтень-листопад 2018 року !

ДЕТАЛЬНІШЕ »

Вітаємо переможців цьогорічної програми DV-2019 !

ДЕТАЛЬНІШЕ »