Робота в США

Чи легко знайти роботу в США? 

 - Простіше простого! - Вигукне той щасливчик, кому пощастило знайти роботу без особливих зусиль.

 - Як пощастить ... - констатує студент, що просидів не одну годину в Інтернеті і за телефонними переговорами, але все-таки отримав заповітний контракт.

 - Неможливо! - Зітхне зневірившийся після розсилки чергового десятка резюме і відсутності відповіді з боку американців ... 
 У чому ж секрет успішного пошуку роботи в США? Адже поряд з тими, кому не вдається добитися згоди від американського роботодавця прийняти їх на літню роботу, є і студенти, Які отримують своє - чи тільки в особистих пробивних та інші якості студента тут справа? 
 І в цьому теж, але не тільки. Секретів декілька, і це - тільки перший з них, і далеко не найголовніший, хоча й важливий. Адже від наполегливості та вміння добиватися поставлених цілей теж багато в чому залежить успіх пошуку роботи в США, втім, як і будь-якого іншого заходу. Отже, студент, наполегливість - ось перший секрет. 
 Однак, для того, щоб не витрачати сили даремно, практикуючи цю саму наполегливість, краще ще «до» скористатися кількома секретами отримання Job Offer'a, до тебе перевіреними і вивіреними сотнями ентузіастів. 
 Отже, потрібний настрій у тебе вже є - а це майже половина справи. Наступний крок - правильно скласти резюме. Зробити це не так складно, але зусилля докласти доведеться. Хоча б для того, щоб згадати весь свій досвід роботи, який напевно вже був у твоєму житті (навіть самий незначний, навіть неоплачувану - тут все згодиться!), Все різноманіття твоїх здібностей і навичок (які курси пройдені, які сертифікати отримані, які корисні і потрібні навички розвинені). Тут же, в резюме, потрібно вказати і твої хобі, інтереси, захоплення, потрібно згадати щось таке, що напевно відрізняє тебе від сотень таких же, як ти, які де-то сидять і так само, як і ти, строчать свої резюме. Добре, якщо це що-то буде знаходитися недалеко від сфери діяльності твого майбутнього роботодавця, наприклад, якщо ти хочеш влаштуватися працювати в ресторан, і в тебе є хоча б невеликий досвід роботи в ресторані - відмінно! - Обов'язково вкажи його в своєму резюме! 
 З іншого боку, не потрібно прикрашати особливо свої переваги, Тому що якщо після початку роботи в Америці з'ясується, що у ніякому ресторані ти не працював ... Не тільки себе підставити, а й всю Росію - адже найчастіше один такий студент може вплинути на думку конкретного американця про жителів Росії в цілому. Не забувай про це під час своєї подорожі в США! 
 Щоб тобі можна було на щось орієнтуватися при складанні резюме (якщо ти ніколи раніше цього не робив), можеш подивитися зразок готового резюме. 
 Резюме склали - що далі? 
 Якщо ти знаєш, якого роду роботу ти хочеш отримати (продавець, касир, housekeeper, офіціант, водій і т.п.), то буде дуже добре написати роботодавцю про це. Краще це зробити у так званому Introduction Letter. У цьому вступному листі добре б коротко представитися, розповісти роботодавцю, що ти переможець програми DV Lottery, а значить, отримуєш офіційний дозвіл на роботу в США (форма DS-2019) і візу J-1, які дозволяють тобі безперешкодно працювати на території США. У листі буде до речі вказати на яку саме вакансію з наявних у даного роботодавця ти претендуєш і чому саме цю роботу ти вибрав. Причини можуть самі різні: тому що ... ти любиш спілкуватися з людьми ... ти хочеш вдосконалити свої і так непогані пізнання в англійській мові ... ти любиш подорожувати ... і т.д. 
 Introduction Letter - це теж спосіб виділитися із сотень кандидатів, це теж спосіб саме своєю персоною зацікавити потенційного американського роботодавця! Так що не треба втрачати цю можливість - не полінуйся, Склади кілька Introduction Letter під різні вакансії - і твої шанси отримати Job Offer зростуть у кілька разів! 
 Грунтовна підготовка до розмови з роботодавцем завершена (тепер ти знаєш і що ти можеш йому запропонувати, і яка робота тебе приваблює більше і можеш про це не тільки написати, Але і сказати по телефону своєму майбутньому роботодавцю). 
 Настав час або розсилати листи потенційним американським роботодавцям, або купувати телефонну картку і просто їм телефонувати. Зупинимося докладніше на цих двох способах отримання Job Offer. 
 Розсилка резюме «безпечніше» (не кожному під силу набрати номер американця і почати невимушену бесіду про свою майбутню роботу) і економічніше (дешевше, ніж дзвонити в США). Як правильно зробити розсилку? Для початку потрібно знайти електронні адреси тих роботодавців, які приймають іноземних студентів на літню роботу і які тебе зацікавили. Дуже добре, якщо разом з адресою ти роздобудеш ім'я людини, яка займається наймом персоналу для цієї компанії. Ні в якому разі не роби так звану «масову розсилку» - в полі «Кому» одну адресу, а в полі «Копія» або «Прихована копія» - ще двадцять! Роботодавцю приходять десятки, а часом і сотні таких листів на день, і навряд чи він стане читати лист, який не тільки не містить його імені, а й відправлено ще по 20 подібним адресою! Навпаки, У зверненні обов'язково потрібно вставити ім'я HR-менеджера компанії, а поле «Копія» можна заповнити тільки адресою з цієї ж компанії, якщо ти хочеш продублювати лист іншому менеджерові. 
 Скільки листів розсилати? Чим більше, тим краще! Не біда, якщо тобі прийде кілька пропозицій відразу, ти зможеш вибрати те, що тобі потрібно! За найбільш підхожої Job Offer потрібно відправити accept «своєму» роботодавцеві (надіслати по факсу або по е-мейлу цей же Job Offer c твоєї підписом), а іншим - ввічлива відмова. Якщо відправиш десяток-другий листів, то твої шанси швидко отримати Job Offer наближаються до 1-2%. А цього дуже мало для успіху. Тому відправляй сміливо 50-100 резюме і якщо адреси були обрані вірно, і резюме складено правильно, можеш розраховувати на успіх! 
 Де шукати адреси роботодавців? Звісно де - в Інтернеті! А ось і список зарекомендували себе сайтів: 
 www.jobsinparadise.com

 www.monster.com

 www.collegdradjobs.com

 www.coolworks.com

 www.snagajob.com

 www.overseasjobs.com

 www.summerjobs. Com 
 Пошук роботи в США за допомогою розсилки резюме по е-мейлу може відняти багато часу. Тому тим, кому потрібен Job Offer швидко, варто або звернутися в агентство, або набратися хоробрості і - продзвонити десяток-другий американських роботодавців! Це буде додатковою перевіркою для тих, Хто впевнений у своєму англійською мовою; багато хто після таких пробних дзвінків в США знову сідають за підручники - адже говорити чужою мовою зовсім не так легко, як здається спочатку, Особливо по телефону! Але пробувати - варто! Не пошкодуєте! Після розмови з іноземним роботодавцем розвіються багато страхи з приводу свого англійського та майбутньої роботи у США. 
 Для дзвінків в Америку краще купити одну з численних телефонних карток, які продаються зараз на кожному розі: На п'ятидоларової картці, як правило, ховається кілька годин розмов зі Сполученими Штатами. Вводиш пін-код, потім, дотримуючись інструкцій оператора, номер одного з роботодавців, знайдений на тих же сайтах (см. вище), і ось - ти на зв'язки з Америкою! 
 Іноді включається автовідповідач, тоді ти можеш або залишити повідомлення з твоїм ім'ям, номером телефону і з зазначенням часу, коли тобі можна передзвонити, або, що надійніше - просто передзвонити самому трохи пізніше. 
 Не хвилюйся сильно, роботодавець, почувши, що ти з Росії, напевно стане говорити повільніше й розбірливішим - він же розуміє твоє хвилювання! Розкажи йому, чому ти хочеш поїхати в Штати, чому хочеш працювати саме в нього, яка робота тебе більше приваблює, дізнайся у нього все про свою майбутню роботу і дай відповідь на його питання. Ти й не помітиш, як пролетять 5-10 хвилин розмови! І результатом буде або твоя зміцніла впевненість у своїх силах, або Job Offer, який роботодавець вишле тобі після розмови, а може бути - і те, і інше! 
 Ну і наостанок - пара важливих дрібниць. 
 Іноді агентство, в якому ти оформляється в програму, може вимагати, щоб Job Offer від роботодавця був наданий на певному бланку. Такого бланка може не бути у роботодавця. Тому краще взяти його заздалегідь в агентстві і, якщо це буде потрібно, відправити по е-мейлу або по факсу свого роботодавця, коли він буде згоден вислати тобі Job Offer. Варто озвучити цей момент роботодавцю відразу, тому що деколи буває досить проблематично домовитися з роботодавцем про повторний надсилання запрошення на роботу. 
 

Шановний учасник !

Зараз у ває є можливість не лише заповнити анкету учасника еміграційної програми Green Card, а значно більше: це в першу чергу - унікальна та реальна можливість завдяки виграшу емігрувати в США, отримати статус резидента Сполучених Штатів, змінити своє життя на краще. Статус резидента надає всі права громадянина США ,а саме: право на працю, проживання, освіту, а через 5 років отримання громадянства США не втрачаючи громадянство України.

#

НОВИНИ

Шановні учасники щорічної еміграційної лотереї Green Card ! В  разі, якщо ваша анкета, в поточному році, не буде виграшною – вона автоматично буде приймати участь в Програмі і в наступні роки. В разі зміни  сімейного стану (одруження, розлучення), народження дітей - просимо особисто про це повідомити за телефонами вказаними в контактних даних.  

ДЕТАЛЬНІШЕ »

Приймаються заявки на чергову реєстрацію анкет по програмі DV-2020 !
Орієнтовний період офіційної реєстрації жовтень-листопад 2018 року !

ДЕТАЛЬНІШЕ »

Вітаємо переможців цьогорічної програми DV-2019 !

ДЕТАЛЬНІШЕ »