Освіта в США

Школи США

  Американські діти з 6 до 13 років учаться в початковій, а з 14 до 18 років - у середній школі. У США близько 90 тис. державних і близько 30 тис. приватних шкіл, більшість із яких католицькі. Останні дають освіту майже 14% всіх школярів. Цілий ряд приватних шкіл належить до особливо привілейованих, диплом про їхнє закінчення відкриває перед його випускниками широкі можливості. 

Середні школи бувають різних типів: академічні, професійні та багатопрофільні. Академічні школи, наприклад, дають освіту, достатню для вступу у ВНЗ, професійні ж готують до безпосередньої практичної роботи. Через відсутність уніфікованої навчальної програми випускники середніх навчальних закладів мають різний рівень знань. 
Підготовка до вступу в університет здійснюється в старших класах американської школи (High School). У них школярі вивчають широкий спектр загальноосвітніх предметів - англійську та іноземну мови, історію, природничі науки тощо. Багато приватних шкіл як альтернативу пропонують у старших класах навчання за міжнародною програмою International Baccalaureate (IB). 
Щоб українському претендентові потрапити в старші класи американської приватної школи, потрібно здати тест SSAT (Secondary School Admission Test), що перевіряє знання з ключових предметів, і тест на володіння англійською мовою TOEFL. Необхідно також представити академічну довідку про шкільні оцінки, заповнити заяву й оплатити реєстраційний збір.

Коледжі США

 У США більше 3,5 тис. коледжів, тому вибір зробити досить важко. Є кілька видів коледжів: дворічні технічні (Technical Colleges), початкові (Junior Colleges) і місцеві (Community Colleges), а також коледжі чотирирічного навчання, які за статусом прирівнюються до ВНЗ. Останні можуть бути як самостійними вищими навчальними закладами, так і входити до складу університетів. 
Державні Коледжі підтримуються державою або місцевими органами влади. У кожному з 50 американських штатів є як мінімум один державний університет і зазвичай кілька державних коледжів. Деякі з них мають слово "Державний" у своїй назві. 
Приватні Коледжі мають самостійне управління, тому вартість навчання звичайно вища, а кількість студентів менша, ніж у державних організаціях. 
Дворічний коледж приймає випускників середньої школи та проводить навчання на Associate's Degree. Для вступу у дворічний коледж звичайно буває досить представити український атестат про середню освіту й здати мовний тест TOEFL з результатом 450-500 балів (за старою шкалою). Випускники дворічного коледжу звичайно переводяться на чотирьохрічне навчання в інші коледжі або університети для одержання ступеня Бакалавра протягом двох або більше років. 
Community College - це дворічний коледж. Ком'юніті Коледжі обслуговують регіон, у якому розміщуються, звичайно це місто або округ. Багато студентів живуть вдома, а не в гуртожитку. Також студентами подібних коледжів часто є вечірники, які працюють протягом дня. Дуже часто Ком'юніті коледжі набирають міжнародних студентів. Багато які з цих шкіл пропонують спеціальні послуги для міжнародних студентів, наприклад безкоштовне навчання. Багато хто з Ком'юніті коледжів також пропонують ESL або інтенсивні програми вивчення англійської мови. 
Деякі коледжі забезпечують міжнародних студентів житлом, а також пропонують послуги консультативних служб. Перед поїздкою з'ясуєте, чи буде диплом Ком'юніті коледжу достатнім, щоб одержати роботу, коли Ви повернетеся додому. Більшість, але не всі уряди, визнають дипломи Ком'юніті коледжів. 
Іноземці найчастіше бажають вступати в Community Colleges (у них навчаються 20% всіх іноземних студентів). Зумовлене це тим, що вступити туди легше, ніж в університет, і рік навчання обійдеться чи не вдвічі дешевше. Ці навчальні заклади не тільки навчають професіям, але й пропонують програми академічної підготовки, що відповідають першим двом університетським курсам. Після закінчення такого коледжу, одержавши ступінь Associate Degree, можна перевестися відразу на третій курс університету. Місцеві коледжі, як правило, мають договори з державними ВНЗ свого штату про зарахування студентів, і пройдені в коледжі курси йдуть у залік університетської програми. 
Професійні школи навчають студентів за такими спеціальностях: мистецтво, музика, інженерна справа, бізнес та інші професії. Деякі з них є частиною університетів. Інші - самостійні школи. Деякі з них видають дипломи магістра. 
Технологічний Інститут - це школа, що пропонує принаймні чотири роки навчання в галузі науки та технології. Деякі технологічні інститути мають програми магістратури. Інші пропонують більш короткі курси навчання. 
Технічний інститут пропонує навчання в області медичної технології або промислової інженерної справи. І хоча курс даного інституту може підготувати вас для вашої майбутньої кар'єри, диплом вищезгаданого інституту не завжди еквівалентний диплому коледжу або університету. Деякі коледжі та університети не зараховують кредити студентів, що відвідували технічні інститути й бажають перевестися в інші навчальні заклади. Якщо ви хочете вступити в технічні інститут, спочатку з'ясуєте, чи визнається диплом даної школи урядом, а також іншими коледжами та університетами США. 
Багато коледжів та університетів США були засновані релігійними групами. Однак, відносини між школою і релігійною організацією можуть бути дуже умовними. Іноді, ці школи віддають перевагу студентам, що є членами спонсорської релігійної групи. Але майже всі ці школи приймають студентів всіх релігій та віросповідань. Традиційно, більшість подібних шкіл вимагають, щоб студенти брали курси з Біблії та відвідували церковні служби. Але ця практика зустрічається все рідше.

Університети США

 Жодна інша країна не може похвастати такою кількістю й розмаїтістю вищих навчальних закладів, як США - одних університетів там більше 150, а число коледжів із чотирирічними, вузівськими програмами навчання перевищує 1900. 
Американські ВНЗ діляться на приватні й державні. І ті, і інші можуть бути різного рівня, причому від їхньої престижності залежить, зокрема, процедура відбору та прийому абітурієнтів, а також вартість навчання. У менш престижних навчання набагато дешевше, але і диплом цінується значно нижче. Вибрати дійсно гарний ВНЗ вам допоможуть рейтинги і консультанти освітніх агентств. 
І в чотирирічному коледжі, і в університеті можна одержати ступінь бакалавра. За 4 роки студент повинен освоїти близько 30 дисциплін. Перший і другий курси приділяються одержанню базових знань, третій та четвертий - вивченню спеціальних дисциплін. Навчальні плани американських ВНЗ відрізняє можливість максимально широко комбінувати предмети на вибір. Для одержання ступеня необхідно набрати задане число залікових аудиторних годин (кредитів), а також мати середній бал (Graduate Points Averiage, GPA) не нижче певного рівня. 
Другий щабель вищої освіти (Graduate Level) - це магістерські програми, розраховані в середньому на два роки. Їхні слухачі становлять близько 52% іноземців, що навчаються в США. Вищий учений ступінь - доктор філософії (Ph) - можна одержати після трьох років навчання та захисту дисертації. Як правило, на цей ступінь можуть претендувати власники ступеня магістра, але в ряді випадків у докторантуру приймають і бакалаврів. 
США - батьківщина ступеня MBA (Master of Business Administration), що сьогодні користується надзвичайним попитом у всьому світі. Програми цього типу американських бізнес-шкіл дуже популярні. В Америці знаходяться близько 60% провідних бізнес-шкіл світу, які в цілому пропонують 700 програм навчання на цей ступінь. Іноземні студенти також воліють вивчати в Америці менеджмент, економіку - тобто дисципліни, у яких американці є безперечними лідерами. Великим попитом користуються також право, медицина, фізика, інженерні та природничі науки, математика та інформатика. 
Випускники українських шкіл, що володіють англійською, можуть вступати в американські чотирирічні коледжі та університети прямо. Для зарахування на бакалаврську програму необхідно представити атестат про повну середню освіту та у ряді випадків витримати комплексний тест American College Test (ACT), що включає тести з мови та предметів, що входять у програму американської середньої школи. Доведеться здавати також мовний іспит TOEFL (потрібний результат не менше 500-550 балів). 
Ще одна можливість потрапити в американський коледж або університет - перевестися з 1-3 курсів українського вищого навчального закладу, хоча існує велика імовірність, що вам будуть зараховані не всі предмети. У цьому випадку доведеться здавати SAT (Standardized Aptitude Test) - тест на перевірку базових знань з основних предметів. Вступникам на магістерські програми необхідно витримати тест GRE (Graduate Record Examination), а тим, хто планує вивчати менеджмент та бізнес-адміністрування - тест GMAT (Graduate Management Admission Test). 
Рішення про зарахування студентів приймає спеціальна приймальна комісія або факультет того університету, у який абітурієнт збирається вступати. Критерії, що впливають на рішення про прийом і виділення фінансової допомоги, визначаються університетом. Фактори, що впливають на результат (кількість вільних місць, конкурс, розмір фінансової допомоги тощо), міняються щороку. 
Починати процес вступу треба приблизно за півтора роки. Краще вибрати відразу 10-15 університетів, які влаштовують вас у плані змісту пропонованих програм, їхньої вартості й інших аспектів. Потрібно враховувати також репутацію ВНЗ, їхній рейтинг. Уже у квітні-травні можна відправити в ці університети лист із проханням надіслати бланк заявки (Application Form) і запит на одержання фінансової допомоги. До листопада необхідно здати необхідні для вступу тести. Остаточно визначившись, треба акуратно й докладно заповнити анкету та відправити її в обрані коледжі або університети разом із супровідним листом і всіма документами, які зажадав кожен ВНЗ. Вам знадобляться засвідчені копії диплому (атестату) та транскрипту (довідки про прослухані академічні (шкільні) курси та отримані оцінки), рекомендаційні листи від представників факультету або школи, розгорнута заява про прийом, що іноді називають вступним твором або есе, а також довідки, що підтверджують ваші фінансові можливості. За розгляд документів американські університети стягують плату. 
Вступити в престижні ВНЗ досить складно - конкурс становить від 5 до 12 осіб на місце. При прийомі враховуються шкільні оцінки, у тому числі GPA і результати тестування. Велике значення приділяється рекомендаціям від викладачів, що особисто знають кандидата. ВЧЕНІ СТУПЕНІБакалавріат
В курсі навчання у коледжі студенти США звичайно вивчають широкий спектр предметів. Більшість студентів не спеціалізуються в одній спеціальності аж до магістратури. 
Перші два роки коледжу назваються роками "новачка" та "другокурсника". У деяких школах від новачків і другокурсників вимагають брати курси в різних областях навчання: література, наука, соціальні науки, мистецтво, історія тощо. Новачки та другокурсники відомі як "underclassmen". 
"Джуніор" та "старший", або третій і четвертий роки навчання, є "старшими курсами". Такі студенти називаються - "upperclassmen". Коли вони вступають на третій курс, вони повинні вибрати свою спеціальність. Студенти повинні засвоїти певну кількість курсів з цього напрямку. У деяких школах, студенти також обирають "minor" (друга спеціальність). Зазвичай водночас студенти вибирають декілька додаткових, "екстра" курсів в інших областях. 
У кожного студента є "радник з викладацького складу", що веде курс за фахом студента. Цей радник допомагає студентові вибрати програму навчання. У міжнародного студента також буде "Радник Міжнародного Студента". Ця людина допомагає міжнародним студентам звикнути до життя в США, регулює візові та інші проблеми, а також організує позакласну програму. 
 

Аудиторні Заняття 

 Аудиторні заняття варіюються від великих лекцій для декількох сотень студентів до "семінарів" (дискусійні класи), у яких беруть участь лише кілька студентів. Студенти лекційних курсів зазвичай діляться на більш дрібні групи або "секції". Ці групи займаються роздільно й обговорюють матеріали лекцій та інші матеріали. 
Професори зазвичай пропонують список навчальної літератури щотижня. Вони також вимагають декілька письмових звітів (робіт) протягом кожного семестру. Студенти повинні вчасно знайомитись із пропонованою навчальною літературою, щоб адекватно брати участь у дискусійних класах і розуміти матеріали лекцій. Студенти наукових факультетів і шкіл, крім того, повинні проводити певний час у лабораторіях. 

Академічний рік 

Навчання звичайно починається в серпні або вересні та триває до травня або червня. Для міжнародних студентів кращий час почати навчання в університетах США - це осінь. Більшість нових студентів починає навчання в цей час, тому вони можуть познайомитися один з одним. До того ж, більшість курсів звичайно триває протягом академічного року, тобто починається восени та закінчується навесні. 
У більшості шкіл академічний рік складається з 2 строків або семестрів. Є також школи, де навчальний рік складається з 3 строків ("триместрова" система). Бувають також і такі школи, де навчальний рік складається з 4 семестрів, включаючи літній, котрий є необов'язковим (факультативним). 
Кредити 
Кожен курс дає студентові певну кількість "кредитів" або "кредитних годин". Це число приблизно дорівнює кількості годин з даного предмету, що студент проводить у класі протягом тижня. Звичайно за один курс студентові зараховується від 3 до 5 кредитів. 
Повна програма в більшості шкіл звичайно оцінюється в 12 або 15 кредитних годин (4 або 5 курсів у семестр). Міжнародні студенти повинні записатися на повну програму протягом кожного семестру. 
Якщо студент переводиться в інший університет до одержання диплома, то більшість кредитів, отриманих у першому університеті будуть зараховані в новому. Це означає, що студент може перевестися в інший університет, але закінчити його в той же або приблизно в той же час. 


Оцінки 

Професори ставлять кожному студентові оцінку за кожен курс. Оцінки базуються на наступному: Участь в аудиторних заняттях. Обговорення, питання. Студенти повинні брати участь у дискусіях, особливо на семінарах. Це - дуже важливий фактор у визначенні оцінки студента.Тести та перевірочні роботи протягом семестру. Зазвичай даються під час аудиторних занять.Дослідження та лабораторні звіти.Тести або "контрольні опитування". Іноді професор проводить неоголошене "контрольне опитування". Звичайно результати цієї роботи не дуже сильно відбиваються на фінальній оцінці, але вони стимулюють студентів до постійної роботі з теми та до гарної відвідуваності.Фінальний іспит. Проводиться через якийсь час після останнього заняття курсу.
Деякі коледжі та університети дають кредит коледжу студентам за роботи, зроблені ще в середній школі. Деякі школи також дають кредити студентам, які досягли кваліфікації рівня коледжу в певній області. 
Це означає, що студент, який тільки вступив у коледж, новачок, може обрати курси, які зазвичай призначені тільки для другокурсників. 
Школа ймовірно попросить студента пройти тест, щоб довести рівень його/її знань. Також подібне виключення може бути зроблене для студента, що набрав винятково високі бали на вступному іспиті. Звичайно таке виключення робиться для відмінників. Магістратура та аспірантура
Щоб знайти гарну роботу випускникові коледжу з дипломом бакалавра варто подумати про магістратуру або аспірантуру. 
Студентам з деяких країн дозволено проходити навчання за рубежем тільки за програмами магістратури або аспірантури. У зв'язку з тим, що вимоги в різних країнах різні, ви повинні довідатися про вимоги до претендентів на роботу до вашого вступу в магістратуру/аспірантуру в США. 
Ступінь Магістра 
Багато міжнародних студентів вважаються такими, що мають достатню кваліфікацію для роботи, якщо в них є ступінь Магістра. Цей ступінь зазвичай потрібний в таких областях як бібліотечна справа, інженерна справа, соціальна робота. MBA (Магістр Ділового Адміністрування) - один із найпопулярніших дипломів, одержання якого займає приблизно 2 роки. Деякі магістерскі програми, такі як журналістика, займають всього 1 рік. 
Академічні магістерскі програми зазвичай проводяться з історії та філософії. Одержання ступеня магістра є необхідним кроком для наступного одержання ступеня доктора. 
Більша частина часу в магістратурі віддана аудиторним заняттям. Кандидат на одержання ступеня магістра повинен підготувати велике дослідження, що називається "master's thesis". Докторантура
Багато шкіл розглядають Ступінь Магістра як перший крок до вступ в докторантуру. Але в інших школах, студенти можуть готуватися безпосередньо до докторантури, навіть не маючи ступеня магістра. Для одержання ступеня доктора може знадобитися 3 або більше років. Для міжнародних студентів ця програма триває п'ять або шість років. 
Протягом перших двох років, більшість кандидатів на докторський ступінь навчаються в класах і семінарах. Протягом принаймні одного року, студенти проводять своє дослідження та пишуть тези або дисертацію. Ця робота містить погляди кандидата, його розробки й дослідження, які ще не були опубліковані. 
Докторська дисертація - обговорення та резюме на задану тему. Більшість університетів, що присуджують докторські ступені, також вимагають від кандидатів уміння читати на двох іноземних мовах, провести певний час у класі, пройти кваліфікаційний іспит та усний екзамен з тієї ж теми, що й дисертація.

 

Мовні школи США

Одна з основних вимог до тих, хто збирається вчитися в США, - відмінне знання англійської мови. Вам доведеться здавати тест на знання англійської як іноземної - TOEFL, і до нього потрібно готуватися особливо. Відповідні підготовчі курси пропонують як українські, так і американські мовні школи. Останні кращі тим, що навчаючись там, ви потрапляєте в мовне середовище. 
Майже при кожному американському університеті існує мовне відділення ESL (English as a Second Language). Набір варіантів навчання дуже великий - від загальної англійської (стандартний курс, інтенсив, індивідуальні заняття з викладачем) до таких спеціалізованих програм, як "робота плюс навчання", "англійська для навчання в бізнес-школі", "підготовка до університету", "міжнародний академічний рік". Почати заняття можна з будь-якого рівня (їх п'ять - від beginner до high intermediate). 
Приватні Коледжі мають самостійне управління, тому вартість навчання звичайно вища, а кількість студентів менша, ніж у державних організаціях. 
Всі великі міжнародні лінгвістичні центри - LAL, Aspect, EF, International House, Regent та інші - мають свої відділення в різних регіонах США. Багато мовних програм передбачають поєднання навчання з відпочинком на американських курортах. Трохи дешевше в порівнянні з великими містами коштує навчання мові в невеликих університетських містечках, причому "просунуті" студенти мають можливість одночасно відвідувати університетські лекції. Це так звана програма "Bridge Program", що є своєрідним "мостом" між мовними курсами та університетом.

 

Гранти та стипендії США

Відповідно до статистики, 80% іноземних студентів у США самі оплачують своє навчання. Однак, якщо вам такі витрати не по кишені, можна звернутися за фінансовою допомогою. В Америці існує багато організацій, що надають матеріальну підтримку іноземним студентам (стипендії, гранти, позики тощо). Стипендії різних видів видають і самі університети, але в більшості випадків отримані кошти доведеться відпрацьовувати (наприклад, тип стипендії assistantship припускає роботу з надання допомоги професорові). Конкурс на одержання фінансової допомоги в будь-якому університеті або приватному фонді дуже високий, і дістається вона лише найкращим і здібним абітурієнтам - тим, хто досконало знає мову й має гарну підготовку. У їхньому числі виявляється лише кожен п'ятий заявник. 
Щоб одержати стипендію, претендентам з України найкраще взяти участь в одному з конкурсів, спеціально призначених для наших студентів та аспірантів. Уряд США фінансує, наприклад, програми аспірантських і докторських стипендій ім. Эдмунда Маски, програму ім. Фулбрайта тощо. При цьому, як правило, стипендію або грант легше одержати тим, хто збирається їхати в США на магістерську програму або в докторантуру. 
Під час навчання студентам дозволяється працювати 20 годин на тиждень (у канікули - 40 годин), але тільки на території кампуса. Заробітки, як правило, дуже невеликі, і всерйоз розраховувати на цю можливість не варто. Витрати на проживання істотно коливаються залежно від місця, де розташований навчальний заклад. Найвища вартість життя у великих містах - Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Чикаго, до "дорогих" штатів належать Нова Англія й Каліфорнія.

Шановний учасник !

Зараз у ває є можливість не лише заповнити анкету учасника еміграційної програми Green Card, а значно більше: це в першу чергу - унікальна та реальна можливість завдяки виграшу емігрувати в США, отримати статус резидента Сполучених Штатів, змінити своє життя на краще. Статус резидента надає всі права громадянина США ,а саме: право на працю, проживання, освіту, а через 5 років отримання громадянства США не втрачаючи громадянство України.

#

НОВИНИ

Шановні учасники щорічної еміграційної лотереї Green Card ! В  разі, якщо ваша анкета, в поточному році, не буде виграшною – вона автоматично буде приймати участь в Програмі і в наступні роки. В разі зміни  сімейного стану (одруження, розлучення), народження дітей - просимо особисто про це повідомити за телефонами вказаними в контактних даних.  

ДЕТАЛЬНІШЕ »

Приймаються заявки на чергову реєстрацію анкет по програмі DV-2020 !
Орієнтовний період офіційної реєстрації жовтень-листопад 2018 року !

ДЕТАЛЬНІШЕ »

Вітаємо переможців цьогорічної програми DV-2019 !

ДЕТАЛЬНІШЕ »