Адаптація у США

Перші кроки в США: Насамперед, після того, як ви потрапили в США, необхідно отримати підтвердження вашої особистості - ID. Потім часто доведеться доводити касирці, що вам вже можна купити баночку пива і вже є 21 рік. За законами США, всім особам, які виглядають молодше 35 років, потрібно пред'являти ID. 
 І пам'ятайте, що паспорт з візою - ваш єдиний документ і в разі його втрати можуть виникнути проблеми. Тому ризикувати і носити його постійно з собою не варто. 
 Краще всього відразу ж здати на права. Водійські права - це і є ID. Для здачі іспиту необхідно знайти найближчий офіс Department of Motor Vehicles (скорочено прийнято називати DMV). Там ви можете обзавестися простою формою ID або ж здати на права, що набагато краще і перспективніше для Вас. 
 Якщо ваша віза дозволяє легально працювати, то взнавайте адресу найближчого Social Security Office. Відправляйтеся туди, подавайте всі необхідні документи і чекайте поштою ваш Social Security Number (скорочено SSN). 
 Орієнтовно він приходить на Вашу поштову адресу приблизно через два-три тижні. Так само, як і права. Пошту тут ніхто красти не буде. Не переживайте. Просто переконайтеся, що Ви правильно написали свою адресу. 

 Пошук роботи в США Якщо ви ще не знайшли роботу і не знаєте де її шукати - вирушайте в центр міста і заходите в кожен магазин, ресторан або інші заклади і взнавайте про наявність вакансій. Вам буде запропонована форма (а частіше це ціла папка) для заповнення. Іноді вас можуть посадити за комп'ютер, щоб заповнити все це в електронному вигляді. 
 Там буде міститися вся ваша особиста інформація, досвід роботи (останні три місця роботи) і скоріше за все навіть будуть запропоновані математичні і психологічні тести. Якщо це не просте кафе чи магазинчик, то розраховуйте на заповнення однієї аплікаційної форми витратити близько години в кращому випадку. 
 Якщо вами зацікавляться, то подзвонять і призначать співбесіду. Але, як і скрізь, це може бути на наступний день, а може взагалі ніколи не відбутися. Тому однією формою не обмежуйтеся. 
 Варто відзначити, що можуть виникнути проблеми з працевлаштуванням, якщо у вас не буде з собою ID і SSN. Тому, спочатку потурбуйтеся про отримання цих двох документів. 
 Якщо у вас є доступ до інтернету - це вам істотно полегшить жити. Особливо, якщо ви живете в великому місті. На сайті craigslist. Org Ви зможете знайти безліч вакансій у різних містах США. Цей сайт підтримується державою і є аналогом наших газет «з рук в руки». Це дуже корисний сайт. На ньому можна знайти все, що завгодно - від кухонного столу до роботи. 

 Удосконалення англійської мови Найбільша проблема для більшості іммігрантів - англійська мова. Навіть якщо ви вчили його на батьківщині, не будьте занадто впевненими у собі. Після першої ж розмови з американцем ви зрозумієте, наскільки далеко знаходитесь від «розмовного рівня». 
 Вам буде важко не через незнання мови, а тому що у вас немає практики спілкування на ньому. Так що розраховуйте, що англійська вам доведеться вчити практично заново. 

 Відкриття рахунку в американському банкуНаступним кроком для вас має стати відкриття особового рахунку в банку. Це дуже важливо, так як усі чеки будуть приходити на ваше ім'я та перевести в готівку їх можна за допомогою особистого рахунку в банку. Є, звичайно, інші альтернативи, але за їх послуги потрібно платити. 
 Платити, звичайно, не так дорого, але, все ж, живучи в США ви просто зобов'язані мати свій рахунок у банку. Потрібно зауважити, що ви можете не розраховувати на оформлення рахунку в банку якщо у Вас при собі не буде ID і SSN. 
 Одна з причин пов'язана з тим, що часто студенти створюють рахунки в банках, а після їдуть назад до себе на батьківщину і майже ніколи не несуть за це ніякої відповідальності. Тому банки не ризикують відкривати рахунки тим, хто не має ID і SSN. Але чомусь вони не беруть до уваги те, що студент теж може мати ID і SSN. 

 Мобільний зв'язок в США: Наступним кроком, як би банально це не звучало, має стати придбання мобільного телефону. Інакше з Вами не зможуть зв'язатися потенційні роботодавці. Як і в СНД, в Штатах широкий вибір провайдерів телефонного зв'язку на будь-який смак і з різноманітними умовами. 
 Можна звичайно купити телефон без контракту і своєчасно поповнювати рахунок, як в основному це робиться у нас на батьківщині, але в сумі, це виходить дорожче майже в ДВА рази, ніж підписати контракт. 
 Тому найкраще укласти недорогий контракт, платити за нього стабільно щомісяця і користуватися якісним і ПОСТІЙНОЇ мобільним зв'язком. До речі, якщо ви укладете контракт на два роки, то, швидше за все вам зроблять велику знижку на сам телефон. У середньому найдешевший контракт обійдеться Вам близько 60 $ на місяць. 

 Оренда житла в США: Найзручніший варіант - це знімати щось удвох. Тому що для одного це буде коштувати дуже дорого. У середньому, за кімнату в середньому районі просять близько 400 $. Плюс обов'язково зажадають депозит у розмірі близько 300 $. 
 Це запорука на випадок псування майна. У випадку якщо Ви заподієте збиток майну господарів, вони оцінять збиток і вилучать суму з цих грошей. Але, чесно кажучи, не сильно розраховуйте повернути депозит. Господарі майже завжди знаходять причину залишити собі якщо не всі, то половину точно. 

 Харчування в США: їжею проблем ніяких немає. Витрати на харчування будуть залежати напряму від Ваших кулінарних здібностей. Якщо ви економний і вмієте готувати, то можете вкластися в бюджет до 200 $ на людину в місяць. 
 Якщо кулінарні здібності у Вас не дуже, розраховуйте на 300-350 $ (це знову ж таки при тому, що ви будете економно витрачати гроші). 
 Звичайно, можна обідати й вечеряти в ресторанах. У цьому випадку, одна трапеза обійдеться Вам в середньому в 15 $ з людини. 

 Рішення транспортних проблем у США Наступний крок - це машина. Цитуючи Остапа Бендера, можна сказати, що «машина - це не розкіш, а засіб пересування». У США ця фраза набуває повноцінний сенс. Щоб зрозуміти всю серйозність проблеми, уявіть себе у своєму місті без маршруток, таксі, автобусів і метро. Залиште тільки вічно забиті трамваї та тролейбуси в годину пік. Картина буде приблизно така ж. 
 Якщо ви плануєте жити у великому місті в США, то це ще пів біди. А якщо ні, то доведеться сідати на велосипед і згадувати щасливе і барвисте дитинство, крутячи педалі. У великих містах на автобусі ви будете добиратися до місця призначення в три рази довше, ніж на машині. Висновки робіть самі. 
 Машини в США коштують майже в ТРИ рази дешевше, ніж в СНД. І тут у пошуках цього дива техніки вам знову ж таки ДУЖЕ допоможе сайт craigslist.org На ньому ви зможете знайти і купити автомобіль на будь-який смак. Але варто зауважити, що обманів тут теж вистачає, тому будьте пильні і завжди намагайтеся передавати гроші з рук руки і оформляти всі документи прямо на місці. 
 Якщо Ви купуєте машину у приватної особи, то все що вам потрібно - щоб у нього були документи на машину (тут це називається одним словом «Title») і так зване свідоцтво про продаж машини «Bill of Sale».Зверніть увагу, що «Title» повинен бути «clean», тобто чистим. У тому сенсі, що машина, яку ви купуєте, не потрапляла в аварії. Це дуже важливо. Тому що у машини після аварії і ремонту зовсім інша якість, ніж у нової. Та й з «clean Title» вам буде куди простіше потім продати машину.

Шановний учасник !

Зараз у ває є можливість не лише заповнити анкету учасника еміграційної програми Green Card, а значно більше: це в першу чергу - унікальна та реальна можливість завдяки виграшу емігрувати в США, отримати статус резидента Сполучених Штатів, змінити своє життя на краще. Статус резидента надає всі права громадянина США ,а саме: право на працю, проживання, освіту, а через 5 років отримання громадянства США не втрачаючи громадянство України.

#

НОВИНИ

Шановні учасники щорічної еміграційної лотереї Green Card ! В  разі, якщо ваша анкета, в поточному році, не буде виграшною – вона автоматично буде приймати участь в Програмі і в наступні роки. В разі зміни  сімейного стану (одруження, розлучення), народження дітей - просимо особисто про це повідомити за телефонами вказаними в контактних даних.  

ДЕТАЛЬНІШЕ »

Приймаються заявки на чергову реєстрацію анкет по програмі DV-2020 !
Орієнтовний період офіційної реєстрації жовтень-листопад 2018 року !

ДЕТАЛЬНІШЕ »

Вітаємо переможців цьогорічної програми DV-2019 !

ДЕТАЛЬНІШЕ »